Istnieje wiele metod izolacji przewodów grzewczych uwzględniających nie tylko różne materiały, lecz także formy ich montażu.
W dniach 11 – 13 października 2016 firma Mitsubishi Electric obecna była na organizowanych w Norymberdze targach Chillventa 2016.
Zapraszamy na Aqua-Therm Kiev - XIV Międzynarodowe Targi Systemów Grzewczych, Wentylacji, Klimatyzacji, Systemów Wodnych, Technik Sanitarnych, Technologii Ochrony Środowiska, Basenów i Energii Odnawialnej, które odbędą się w dniach 15 – 18 maja 2012 w Kijowie na Ukrainie.
Zastosowanie sprawnego systemu wentylacyjnego to podstawowy obowiązek przy wznoszeniu budynków. Przewody wentylacyjne zapewniają ciągłą wymianę powietrza zanieczyszczonego na świeże tak, by osoby i zwierzęta mogły bezpiecznie przebywać w danym pomieszczeniu. Niedostateczny poziom wymiany powietrza w pomieszczeniu może mieć negatywny wpływ na samopoczucie osób, które tam przebywają. Bywa powodem bólów głowy, powoduje szybkie męczenie się, podrażnia błony śluzowe. W dłuższej perspektywie może być też przyczyną poważnych chorób dróg oddechowych, a nawet alergii
Panasonic wprowadził nową serię pomp ciepła powietrze-woda Aquarea Pro, przeznaczoną dla większych budynków mieszkalnych oraz obiektów o charakterze komercyjnym. Urządzenia zasilane prądem bądź gazem pozwalają na ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz na podgrzewanie wody użytkowej, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych, działających na gazie systemów bojlerowych.
W sosnowieckim Expo Silesia odbyły się Targi Budowlane Silesia Building Expo – SIBEX 2009, a w ich ramach również Salon Techniki Grzewczej i Instalacyjnej SILTERM-INSTAL.
W myśl unijnej dyrektywy w sprawie charakterystyki energetycznej budynków wszystkie domy wznoszone po 2020 roku będą musiały cechować się niskim zapotrzebowaniem na energię. Jej największa cześć jest przeznaczana na ogrzewanie – ponad 80% całkowitego zapotrzebowania obiektów na energię.1 Powoduje to, że na koszty związane z utrzymaniem mieszkań Polacy przeznaczają obecnie co czwartą złotówkę.2 Rosnące ceny energii mogą jeszcze zwiększyć te wydatki. Dlatego warto już teraz inwestować w budownictwo energooszczędne. Jego przykładem jest m.in. Osiedle Energooszczędne powstające właśnie w Gdańsku Osowej. Inwestor zakłada, że będzie ono potrzebowało do ogrzewania jedynie 10% energii, którą zużywają inne obiekty wznoszone zgodnie z obecnymi normami.
Centrum Klima – wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych – konsekwentnie rozszerza ofertę produktową.
Tubolit DG Plus firmy Armacell to nowoczesna izolacja instalacji sanitarnych, grzewczych i c.w.u, która pozwala zredukować straty energetyczne na przesyle aż do 90%. Odznacza się też niskim poziomem wpływu na zdrowie i środowisko naturalne co zostało potwierdzone niezależnymi ekspertyzami i wykazane w kartach zgodności z certyfikatami BREEAM i LEED.
Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowe i przemyślane rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz biurowych. Błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno i chłodzi, gdy panuje upał.
Koncern Swegon wprowadził do swojej oferty nowe rozwiązanie w zakresie nawiewników szczelinowych.
Dbając o całościowy system grzewczy Twojego domu, w ofercie firmy Viessmann pojawiły się uniwersalne grzejniki. Dzięki nim ciepło wytworzone w kotłowni, jest w pełni przekazywane w pomieszczeniach, zapewniając komfortową temperaturę.
W Unii Europejskiej funkcjonuje system handlu uprawnieniami do emisji. Dotyczy on jednak tylko przemysłu. Dwa pozostałe sektory, tj. budownictwo i transport takiego systemu nie posiadają. Czy rozwiązaniem w tej sytuacji może być obowiązkowy podatek węglowy, którego wprowadzenie planuje Unia?
Firma Fluke Process Instruments przedstawia nową linię kamer termowizyjnych ze zintegrowanymi kamerami na pasmo widzialne. Są to urządzenia stacjonarne, umożliwiające ciągłe monitorowanie temperatury w zakresie od -10°C do 1200°C.
Nowe przepisy wchodzące w życie z dniem 01 kwietnia 2022 roku zmieniają rzeczywistość fotowoltaiczną. Do tej pory nadwyżki energii mogły być przekazywane do sieci energetycznych i odbierane bezkosztowo w momencie, kiedy produkcja fotowoltaiczna była zaburzona. Niedługo nadwyżki będą mogły być przekazywane do sieci, natomiast odbiór energii będzie już płatny.