Frima Ned Air Polska ma zaszczyt zaprosić Państwa na szkolenie które będzie mogło przybliżyć Państwu tematykę budownictwa pasywnego, a przede wszystkim: WENTYLACJI MECHANICZNĄ Z ODZYSKIEM CIEPŁA z zastosowaniem produktów firmy Ned Air oraz Brink Climate Systems.
Serdecznie dziękujemy za udział w premierowej edycji targów SIBEX Jesień, które odbyły się w dniach 17-18 września 2011 roku. Wzięły w nich udział 163 przedsiębiorstwa prezentując swoje produkty i usługi na łącznej powierzchni 1.800 m2.
ZAPROSZENIE Redakcja dwumiesięcznika GLOB Energia oraz firma Viessmann uprzejmie zaprasza na II Konferencję Studyjną „Technologie energooszczędne w budownictwie sakralnym” „Sebastianeum Silesiacum” w Kamieniu Śląskim 17 marzec 2011, 10:00-16:00, rejestracja od 9:30
Czy warto planować montaż lub zmianę systemu ogrzewania na oparty o pompy ciepła? Zdecydowanie tak, gdyż ta ekologiczna i ekonomiczna technologia przynosi użytkownikom wiele korzyści. Pompa ciepła to dobry wybór, niezależnie czy dopiero planujesz budowę domu czy chcesz zmienić źródło ogrzewania na nowe.
Na targach będą prezentowane najnowsze trendy w budownictwie, innowacyjne materiały i technologie budowlane, sprawdzone rozwiązania dla oszczędności energii, systemy fotowoltaiczne i grzewcze, pompy ciepła, atrakcyjne propozycje aranżacji wnętrz, porady ekspertów.
Panele fotowoltaiczne są popularną metodą pozyskiwania energii elektrycznej. Na koniec 2021 r. moc zainstalowanych w Polsce systemów osiągnęła 7,67 GW[1]. W obliczu przegłosowanych pod koniec ubiegłego roku zmian, wiele osób planujących montaż instalacji fotowoltaicznej zaczęło na chłodno kalkulować, czy to się w ogóle opłaca. Aby zmaksymalizować oszczędności w domowym budżecie, warto zwrócić uwagę na sposób zarządzania pozyskaną energią. Wykorzystanie pomp ciepła pozwala uniezależnić się od zewnętrznych źródeł ciepła oraz znacznie zwiększyć efektywność ogrzewania budynku mieszkalnego.
Od kwietnia do końca sierpnia 2020 roku w STIEBEL ELTRON trwa promocja na dwa pakiety nowoczesnych, powietrznych pomp ciepła. Dedykowane są one nowym domom o powierzchni 100-220 m2 oraz domom nowym i modernizowanym, o powierzchni 220-400m2. Dodatkowymi walorami pomp jest możliwość podłączenia ich do instalacji fotowoltaicznej, a także uzyskania dofinansowania z programu Czyste Powietrze.
„Kto nie idzie do przodu, ten się cofa” - dziś ta wielka myśl Johanna Wolfganga von Goethego doskonale odzwierciedla miejsce, w którym znalazła się Grupa Klima-Therm wyznaczająca śmiałe cele biznesowe, propagująca ideę zrównoważonego rozwoju, będąca motorem napędowym współczesnej branży HVAC, a w tym roku otwierająca kolejny, niezwykle ważny rozdział w swojej historii. Firma rozpoczęła w lutym budowę nowej siedziby, co stanowi następny, milowy krok – zarówno na obranej przez firmę eko-ścieżce, jak i w ramach filozofii opartej na wdrażaniu świadomych zmian w zakresie organizacji produkcji, cyklu życia produktu, gospodarowania surowcami oraz korzystania z odnawialnych źródeł energii.
W wyniku zwiększonego popytu i wyczerpywania się surowców doszło do zaostrzenia globalnego kryzysu energetycznego, który zmusił nas do redukcji zużycia energii i przejścia na korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Przyspieszając globalny trend dekarbonizacji, wiele organizacji i osób prywatnych poszukuje sposobów zmniejszenia śladu węglowego i przejścia na „czystą” energię.
Od nowego roku uruchomiliśmy pogotowie chłodnicze, świadczące usługi wymiany czynnika chłodniczego w instalacjach działających na czynniku na R-22 na nowe, ekologiczne czynniki.
Coraz częściej występujące fale upałów, susze, powodzie, podnoszenie się poziomu mórz i oceanów… Klimat na Ziemi zmienia się w zatrważającym tempie, co stwarza coraz większe zagrożenie dla ekosystemów, naszego zdrowia oraz gospodarki. Aby skutecznie się temu przeciwstawić, powinniśmy zacząć oszczędniej korzystać z energii, bo to jej wysokie zużycie stanowi największe źródło emisji gazów cieplarnianych. Pomóc może termoizolacja budynków z wykorzystaniem wysokiej jakości, ekologicznych materiałów. W jaki sposób? Już wyjaśniamy.
Magazyny energii to urządzenia, które mają za zadanie gromadzić nadwyżki wytworzonego prądu. W ostatnim czasie rozwiązania te zdecydowanie zyskują na popularności, przede wszystkim dzięki instalacjom fotowoltaicznym.
W okresie jesienno-zimowym naszym spacerom, marszom do pracy czy treningom po parku nieodłącznie towarzyszy on, wróg naszych płuc i układów oddechowych – smog. Niestety rozgościł się na dobre w naszych miastach, ale także mniejszych miejscowościach, a wszystko za sprawą emisji zanieczyszczeń motoryzacyjnych i przemysłowych, ale także w związku z niewłaściwym podejściem do ogrzewania budynków i stosowania złej jakości paliw. Jaki wpływ na nasze zdrowie ma smog? Z jakich rozwiązań grzewczych warto skorzystać, by nie zatruwać siebie i innych?
Segregacja śmieci, energooszczędność, ekologiczne jedzenie, a nawet ubrania. Działania eko są coraz bardziej popularne.
Upalne lata w sposób szczególny wzmagają zainteresowanie systemami klimatyzacyjnymi. Co więcej, taki system znacząco podnosi komfort życia w naszym domu zarówno latem, jak i zimą. Razem z ekspertami Vaillant wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na klimatyzator.