Targi BUD-GRYF i ENERGIA już za tydzień (28-30 marca). Dlaczego warto wybrać się do hal MTS? Targi to najlepszy i najpewniejszy sposób, aby uzyskać wiedzę w zakresie interesujących nas tematów.
Grupa wdrożyła zaawansowane rozwiązanie informatyczne z obszaru zarządzania oprogramowaniem - Software Asset Management (SAM). Implementacja potwierdzona wydaniem certyfikatu zgodności licencyjnej SAM została zrealizowana przy wsparciu Autoryzowanego Partnera Microsoft firmy Auditoria.
Po raz XVIII Warszawska Izba Przedsiębiorców wręczy nagrody w ogólnopolskim konkursie WIKTORIA – Znak jakości Przedsiębiorców.
Budownictwo przemysłowe kojarzy się głównie z wielkokubaturowymi, prostopadłościennymi bryłami, przy których budowie korzysta się z najbardziej typowych rozwiązań.
24. edycja targów BUD-GRYF oraz 19. edycja targów ENERGIA dobiegły końca. Konferencje, spotkania, prezentacje, a przede wszystkim prezentacja oferty, wymiana wiedzy i doświadczeń wystawców targowych z odwiedzającymi - to wszystko działo się przez trzy dni w halach MTS.
Panasonic wprowadził do oferty nowe elektrycznie zasilane agregaty VRF - Mini ECOi LE2.
W trakcie przygotowywania materiałów do przekazywanego właśnie do Waszych rąk ósmego numeru „Techniki....”, dotarła do nas jakże niespodziewana, a jednocześnie smutna wiadomość o nagłej śmierci Jurka Grabowskiego, założyciela i właściciela fir
Enterprise Resource Planning (ERP), czyli efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem.
Już po raz piętnasty Polska Izba Przemysłu Targowego wyłoniła laureatów konkursu "Stoisko Roku". W konkursie biorą udział firmy realizujące usługi projektowania i budowy stoisk targowych zrzeszone w PIPT, najważniejszej Izbie zrzeszającej przedsiębiorców branży targowej w Polsce.
Po raz kolejny targi budowlane Budma były miejscem wyręczenia statuetek Top Builder 2010.
28 stycznia we wrocławskim hotelu Scandic odbyło się Seminarium Dolnośląskie organizowane pod patronatem Gazety Budowlanej Millennium.
Klimatyzacja latem i ogrzewanie zimą - dwie funkcjonalności zintegrowane w jednym niewielkim urządzeniu o klasie energetycznej A+.
Termomodernizacja domu jednorodzinnego doprowadziła do obniżenia zużycia energii końcowej o 91 proc. - wynika z danych zaprezentowanych przez Narodową Agencję Poszanowania Energii oraz Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska. Jej następstwem było ograniczenie kosztów eksploatacji budynku na cele grzewcze o 83 proc. w stosunku do stanu sprzed termomodernizacji.
Niemal wszystkie materiały opałowe od przyszłego roku zostaną objęte najwyższą stawką akcyzy. Oznacza to wzrost cen ogrzewania już z początkiem stycznia 2008 r.
Od kiedy Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił uruchomienie programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych, coraz więcej polskich inwestorów zaczęło interesować się tego typu standardami.